Magazyn energii z dotacją PME2 - ile naprawdę kosztuje

Mój Prąd 7 nie powstał - dotację na magazyn daje w 2026 program Przydomowe Magazyny Energii (do 16 000 zł, min. 10 kWh i 2x moc PV). Kalkulacja kosztu po dotacji i 3 scenariusze dla Małopolski i Śląska.

ZE Zespół EkoInstalatorzy · · Zaktualizowano: · 16 min czytania
Magazyn energii z dotacją PME2 - ile naprawdę kosztuje

Aktualizacja 25.09.2026. Pierwsza wersja tego tekstu liczyła dotację z “Mój Prąd 7.0”. Taka edycja nie została uruchomiona - NFOŚiGW pisze na mojprad.gov.pl, że program “nie zostanie uruchomiony w dotychczasowej formule”. Kalkulacje przeliczyliśmy według zasad następcy: programu Przydomowe Magazyny Energii, część 2, i poprawiliśmy arytmetykę scenariuszy.

Magazyn energii w 2026 przestał być gadżetem dla entuzjastów - w net-billingu każda kWh zużyta w domu jest warta kilka razy więcej niż kWh oddana do sieci. Zmieniła się za to dotacja. Zamiast Mój Prąd działa program Przydomowe Magazyny Energii (PME): w części 2, z naborem planowanym na IV kwartał 2026, dopłaca do 30% kosztów magazynu (max 800 zł/kWh, do 16 000 zł), ale nie dopłaca do paneli i stawia twardy warunek pojemności. W tym tekście liczymy konkretnie: ile kosztuje magazyn po dotacji, trzy scenariusze i kiedy lepiej kupić mniejszy magazyn bez dotacji.

W skrócie - kluczowe liczby

  • Mój Prąd: zakończony (edycja 6.0 do 12.09.2025), edycji 7.0 nie ma.
  • PME cz. 2 - magazyn energii: do 30% kosztów kwalifikowanych, max 800 zł/kWh, do 16 000 zł (net-billing) lub 8 000 zł (net-metering).
  • PME cz. 2 - dodatki: magazyn ciepła do 1 000 zł, jednorazowa premia do 2 000 zł (max 50% kosztu) za falownik hybrydowy lub magazyn energii wyprodukowany w UE. Maks. 19 000 zł na PPE (punkt poboru energii, numer z rachunku za prąd).
  • Warunek pojemności: min. 10 kWh i co najmniej 2x moc PV (PV 6 kWp = min. 12 kWh). Cena samego magazynu z montażem do 3 000 zł/kWh, wymagany EMS i praca wyspowa (zasilanie awaryjne).
  • Fotowoltaika: w PME cz. 2 bez dotacji. Koszt PV i magazynu można odliczyć od dochodu w uldze termomodernizacyjnej.
  • Autokonsumpcja bez magazynu: 25-35%. Z magazynem 8-10 kWh: 55-70% (nasz model).
  • Chemia LFP (LiFePO4) - standard dla domu jednorodzinnego w 2026.

1. Dotacja na magazyn energii w 2026 - zasady PME2

ElementMaksymalna dotacjaWarunki
Magazyn energii (net-billing)16 000 zł30% kosztów, max 800 zł/kWh, min. 10 kWh i 2x moc PV
Magazyn energii (net-metering)8 000 złjak wyżej
Magazyn ciepła1 000 zł30% kosztów, min. 100 dm³
Premia za sprzęt z UE2 000 złfalownik hybrydowy lub magazyn energii wyprodukowany w UE, max 50% kosztu, jednorazowo
Fotowoltaika0 złnie jest finansowana
Łącznie na PPE19 000 zł

Najważniejsza zasada matematyczna: dotacja to niższa z trzech wartości - 30% kosztów, 800 zł x pojemność w kWh i 16 000 zł. Przy typowej cenie LFP 2 600 zł/kWh decyduje próg 30% (30% x 2 600 = 780 zł/kWh). Limit 800 zł/kWh zaczyna działać dopiero powyżej ok. 2 670 zł/kWh. Pełne 16 000 zł na sam magazyn wymaga pojemności co najmniej 20 kWh.

Źródło zasad: przydomowemagazyny.gov.pl (“O programie - PME 2 z FM”). Dokładny termin naboru i ostateczne warunki poda regulamin - stan i historię zmian śledzimy w przewodniku PME 2026. Co stało się z Mój Prąd, opisujemy w artykule Mój Prąd zakończony - co dalej.

Koszt magazynu po dotacji - tabela

Przy cenie 2 600 zł/kWh brutto (LFP z montażem) i minimalnej pojemności wymaganej przez PME2:

Moc PVMin. pojemność PME2Koszt magazynuDotacja PME2Koszt po dotacji
5 kWp10 kWh26 000 zł7 800 zł18 200 zł
6 kWp12 kWh31 200 zł9 360 zł21 840 zł
8 kWp16 kWh41 600 zł12 480 zł29 120 zł
10 kWp20 kWh52 000 zł15 600 zł36 400 zł

Do tego może dojść premia do 2 000 zł za falownik hybrydowy lub magazyn wyprodukowany w UE i do 1 000 zł na magazyn ciepła.

2. Net-billing - dlaczego magazyn nagle stał się opłacalny

Do marca 2022 obowiązywał net-metering (1:1 z 20% upustem) - sieć była darmowym magazynem i fizyczna bateria nie miała sensu ekonomicznego. Od kwietnia 2022 obowiązuje net-billing: energia oddana wyceniana po RCEm/RCE, pobrana - po cenie detalicznej z taryfy.

W 2025-2026 średnia RCEm to 240-340 zł/MWh, średnia cena detaliczna G11 brutto: 910-1 020 zł/MWh. Stosunek 1:3 do 1:4 - za 1 kWh oddaną odzyskujesz w bilansie 0,25-0,33 kWh wartości. Każda kWh zużyta w domu zamiast eksportowanej warta jest 3-4x więcej. Tę różnicę realizuje magazyn: ładuje z produkcji 11-15 i oddaje 18-22, czyli wtedy, gdy bez magazynu kupowałbyś po pełnej taryfie. Mechanika rozliczeń: net-billing vs net-metering.

Dodatkowo od 2026 prognozy RCEm są niższe niż w 2024 (więcej mocy PV w sieci → niższe ceny w południe, sezonowo wręcz ujemne wartości RCE w godzinach 11-14 latem).

3. Jak działa magazyn energii w net-billingu

Standardowy układ 2026 to hybrydowy falownik (Deye, Fronius Gen24, SolarEdge) + magazyn LFP 5-15 kWh + HEMS (definicja: słownik HEMS). Falownik ustala priorytety dom → magazyn → sieć, HEMS decyduje, kiedy ładować, eksportować lub wyłączyć pompę ciepła.

W typowym domu produkcja PV szczytuje w 12-14, a zużycie zachodzi rano (6-9) i wieczorem (17-22). Bez magazynu 75-80% produkcji idzie do sieci po niskiej cenie, a wieczorne zużycie kupujesz po pełnej taryfie. Magazyn zamienia te dwa strumienie miejscami.

Chemia LFP vs NMC

Dla domu w 2026 wybór jest jednoznaczny - LFP (LiFePO4) (definicja: słownik LFP). Cykle 6 000-8 000 (vs 3 500-5 000 dla NMC), bezpieczeństwo termiczne (bardzo niskie ryzyko niekontrolowanego przegrzania ogniw, tzw. ucieczki cieplnej), niższa cena: 2 200-2 800 zł/kWh brutto vs 2 600-3 400 zł/kWh dla NMC. Dotyczy BYD Battery-Box, Pylontech, Dyness, Huawei LUNA2000, Deye SE-G5.3, SolarEdge BAT. Porównanie modeli: ranking magazynów energii 2026.

4. Dobór pojemności magazynu

Praktyczna zasada: pojemność magazynu = ok. 1 kWh na 1 kWp PV, w zakresie 0,8-1,2 kWh/kWp dla domów jednorodzinnych. PV 6 kWp → magazyn 5-7 kWh, PV 10 kWp → 9-12 kWh. Wynika to z bilansu: większy magazyn nie ma czego ładować, mniejszy przelewa się do sieci w południe. Optymalny punkt to taki, w którym letni dzień ładuje magazyn do 90-100%, a wieczorne zużycie rozładowuje go do 10-20% stanu naładowania (SoC, ang. state of charge).

Obliczenie dla domu 5 000 kWh, PV 6 kWp: produkcja PV 6 × 1 050 = 6 300 kWh/rok. Dzień letni: produkcja 30 kWh, zużycie dzienne 14 kWh (5 kWh w godzinach produkcji). Nadwyżka 25 kWh → ładuje magazyn 5-7 kWh do pełna. Wieczór+noc+poranek: zużycie 9 kWh, z czego 5 kWh z magazynu + 4 kWh z sieci. Pełna metodyka: magazyn energii - jak dobrać pojemność i magazyn energii - kiedy się opłaca.

Pułapka projektowa. Magazyn 15 kWh przy PV 6 kWp napełni się do końca tylko 30-40 dni w roku - przez większość czasu pracuje na 50-70% pojemności. Dopasuj do statystyki, nie do maksimum.

Praktyczna zasada a warunek PME2

Zasada 1 kWh na 1 kWp to dobór pod autokonsumpcję. PME2 wymaga 2 kWh na 1 kWp (i min. 10 kWh), więc magazyn z dotacją będzie zwykle dwa razy większy niż wynika z samego bilansu energii. To nie zawsze źle - większy magazyn przyda się przy pompie ciepła, aucie elektrycznym czy taryfie dynamicznej - ale w małym domu dotacja może nie pokryć kosztu nadmiarowej pojemności.

5. Trzy scenariusze - kalkulacja 2026

Przykład obliczeniowy, nie realizacja. Poniższe domy to modele z uśrednionymi założeniami, a nie opis konkretnych instalacji naszych klientów. Twój wynik zależy od profilu zużycia, dlatego liczymy go indywidualnie.

Założenia wspólne:

  • Cena energii detalicznej G11: 0,97 zł/kWh brutto (taryfa + dystrybucja).
  • Średnia wartość eksportu w net-billing: 0,28 zł/kWh brutto.
  • Cena PV w pakiecie (panele + falownik + montaż + projekt): 4 400 zł/kWp brutto (2026), bez dotacji.
  • Cena magazynu LFP: 2 600 zł/kWh brutto z montażem.
  • EMS / HEMS: 3 500 zł brutto (w PME2 wymagany, ale nie ma osobnej dotacji).
  • Roczna produkcja PV: 1 050 kWh/kWp (Polska południowa, dachy 30-35° azymut S±30°).
  • Dotacja PME2 liczona wg zasad z sekcji 1, bez premii za sprzęt z UE i magazyn ciepła.
  • Oszczędność roczna = energia zużyta na miejscu x 0,97 zł + energia oddana do sieci x 0,28 zł (uproszczenie: cała wartość eksportu zostaje wykorzystana w depozycie prosumenckim). Punkt odniesienia to dom bez PV.
ScenariuszDom / zużyciePVWariant A: magazyn bez dotacjiWariant B: magazyn z PME2
1. Dom 130 m²5 000 kWh/rok6 kWp5 kWh: 13 000 zł12 kWh: 31 200 zł - 9 360 zł = 21 840 zł
2. Dom 180 m² + PC7 500 kWh/rok10 kWp10 kWh: 26 000 zł20 kWh: 52 000 zł - 15 600 zł = 36 400 zł
3. Dom 100 m²3 500 kWh/rok4 kWp5 kWh: 13 000 zł10 kWh: 26 000 zł - 7 800 zł = 18 200 zł

Scenariusz 1 - “klasyk Małopolski”

Dom jednorodzinny 130 m² w Wieliczce, rodzina 2+2, zużycie 5 000 kWh/rok (gaz na ogrzewanie, prąd: AGD, oświetlenie, klimatyzacja latem). PV 6 kWp produkuje 6 300 kWh/rok.

Bez PV rachunek wynosi 5 000 kWh x 0,97 zł = 4 850 zł rocznie.

Sama PV, bez magazynu: autokonsumpcja 30% = 1 890 kWh. 4 410 kWh idzie do sieci po 0,28 zł = 1 235 zł rocznie z eksportu. Zakup z sieci: 3 110 kWh x 0,97 = 3 017 zł. Koszt netto 3 017 - 1 235 = 1 782 zł, czyli oszczędność ok. 3 070 zł rocznie względem domu bez PV.

Wariant A - magazyn 5 kWh bez dotacji: autokonsumpcja 60% = 3 780 kWh. Eksport 2 520 kWh x 0,28 = 706 zł. Z sieci: 1 220 kWh x 0,97 = 1 184 zł. Koszt netto 478 zł, oszczędność ok. 4 370 zł rocznie, czyli ok. 1 300 zł więcej niż sama PV. Sam magazyn (13 000 zł) zwraca się w ok. 10 lat.

Wariant B - magazyn 12 kWh z PME2: koszt po dotacji 21 840 zł, czyli o 8 840 zł więcej niż wariant A. Żeby zwrócił się w tym samym czasie co wariant A, musiałby dawać ok. 2 180 zł rocznie (21 840 / 10), czyli ok. 880 zł więcej niż magazyn 5 kWh. Nawet przy autokonsumpcji 70% (4 410 kWh) oszczędność wzrosłaby tylko do ok. 4 810 zł rocznie, więc magazyn dawałby ok. 1 740 zł i zwracałby się po ok. 12,6 roku. W domu z gazowym ogrzewaniem i zużyciem 5 000 kWh/rok wieczorne i nocne zużycie po prostu nie wypełni 12 kWh przez większość roku.

Wniosek: w tym domu dotacja PME2 nie poprawia rachunku. Rozsądny wybór to PV 6 kWp z falownikiem hybrydowym i mniejszy magazyn bez dotacji albo odłożenie magazynu do czasu zakupu pompy ciepła lub auta elektrycznego. Koszt PV i magazynu można w obu wariantach odliczyć od dochodu w uldze termomodernizacyjnej.

Scenariusz 2 - “duży dom z pompą ciepła”

Dom 180 m² w Bielsku-Białej, rodzina 2+3, zużycie 7 500 kWh/rok prądu (z czego pompa ciepła powietrze-woda 4 500 kWh, reszta AGD/oświetlenie). PV 10 kWp produkuje 10 500 kWh/rok. Bez PV rachunek to 7 500 x 0,97 = 7 275 zł rocznie. Sama PV przy autokonsumpcji 28% (2 940 kWh) daje ok. 4 970 zł oszczędności (2 940 x 0,97 + 7 560 x 0,28).

Wariant A - magazyn 10 kWh + HEMS bez dotacji: autokonsumpcja rośnie z 28% do 65%, bo HEMS przesuwa pracę pompy ciepła na godziny szczytu PV (12-15). System kosztuje:

  • PV 10 kWp: 44 000 zł brutto.
  • Magazyn 10 kWh: 26 000 zł.
  • HEMS: 3 500 zł.
  • Razem: 73 500 zł brutto. Przy autokonsumpcji 65% (6 825 kWh zużytych na miejscu, 3 675 kWh eksportu) oszczędność wynosi ok. 7 650 zł rocznie względem domu bez PV (6 620 zł + 1 029 zł), czyli ok. 2 680 zł więcej niż sama PV. Cały system zwraca się w ok. 9,6 roku.

Wariant B - magazyn 20 kWh z PME2: PV 44 000 zł + magazyn 52 000 zł + EMS 3 500 zł = 99 500 zł, minus dotacja 15 600 zł = 83 900 zł (do tego ewentualnie premia do 2 000 zł za falownik lub magazyn z UE). Żeby zwrócić się w 9,6 roku jak wariant A, system musiałby dawać ok. 8 730 zł rocznie, czyli ok. 1 080 zł więcej niż z magazynem 10 kWh. Tymczasem nawet teoretyczne pokrycie całego zużycia domu (7 500 kWh) z PV i magazynu dałoby ok. 8 115 zł (7 500 x 0,97 + 3 000 x 0,28).

Wniosek: przy obecnym zużyciu 7 500 kWh większy magazyn z dotacją nie zwróci się szybciej niż 10 kWh bez dotacji. PME2 zaczyna mieć sens, gdy zużycie rośnie: auto elektryczne ładowane wieczorem w domu (typowo 2 000-3 000 kWh rocznie) albo taryfa dynamiczna, w której magazyn ładuje się tanio z sieci i dodatkowe 10 kWh faktycznie pracuje każdego dnia.

Kluczowe są dwie rzeczy: EMS/HEMS (przesuwa pompę na słońce) i bufor ciepłej wody, który działa jak “drugi magazyn” - tanie ciepło z PV magazynujemy w 300-litrowym zbiorniku c.w.u., a nie w bateriach. W PME2 magazyn ciepła może dostać do 1 000 zł. Tę synergię opisujemy w magazyn ciepła vs magazyn energii - różnice oraz w fotowoltaika z magazynem energii.

Scenariusz 3 - “kiedy NIE warto” - małe zużycie

Dom 100 m², para bez dzieci, zużycie 3 500 kWh/rok (gaz na ogrzewanie i c.w.u., prąd tylko AGD i klimatyzacja okazjonalnie). PV 4 kWp produkuje 4 200 kWh/rok.

Wariant A - magazyn 5 kWh: autokonsumpcja rośnie z 40% do 70%. Oszczędność roczna: ok. 3 200 zł - z czego sama PV daje ok. 2 340 zł (1 680 x 0,97 + 2 520 x 0,28), a magazyn dokłada ok. 870 zł. Magazyn za 13 000 zł zwraca się po ok. 15 latach - dłużej niż typowa 10-letnia gwarancja producenta.

Wariant B - magazyn 10 kWh z PME2: po dotacji 18 200 zł. Przy tak małym zużyciu większy magazyn nie ma czego ładować i rozładowywać. Nawet przy autokonsumpcji 80% oszczędność wzrosłaby do ok. 3 490 zł, więc magazyn dawałby ok. 1 160 zł rocznie i zwracał się po ok. 15,7 roku.

Wniosek: dla zużycia poniżej 4 000 kWh/rok i PV poniżej 5 kWp magazyn nie ma sensu ekonomicznego ani z dotacją, ani bez niej. Lepiej zacząć od samej PV z falownikiem hybrydowym, a magazyn rozważyć przy zmianie profilu zużycia.

6. Synergia magazyn + pompa ciepła + HEMS

Najsilniejszy efekt finansowy daje połączenie trzech elementów:

  1. Pompa ciepła - przesunięta przez HEMS na godziny szczytu PV, duża część rocznego zużycia pompy może być pokryta z autokonsumpcji.
  2. Magazyn energii - pokrywa wieczorne szczyty poboru pompy i AGD. Przy pompie ciepła warunek PME2 (2x moc PV) łatwiej wykorzystać.
  3. HEMS / EMS - system sterujący przepływem energii, w PME2 obowiązkowy.

Pompę ciepła finansuje Czyste Powietrze (w progu najwyższym do 35 200 zł na powietrze-woda i do 65 000 zł na gruntową z dolnym źródłem), a magazyn - PME2. Zasada jest jedna: ten sam wydatek nie może być sfinansowany dwa razy. Kolejność wniosków: od której dotacji zacząć.

7. Warunki formalne dla magazynu w PME2

Stan na 25.09.2026 wg przydomowemagazyny.gov.pl - zweryfikuj w regulaminie naboru, gdy zostanie opublikowany:

  • Beneficjent: osoba fizyczna wytwarzająca energię na własne potrzeby, z mikroinstalacją OZE przyłączoną do sieci. Magazyn dla domu bez PV nie dostanie dotacji.
  • Minimalna pojemność: 10 kWh i co najmniej dwukrotność mocy szczytowej PV (w Wh vs W).
  • Limit ceny: zakup i montaż samego magazynu (bez falownika i EMS) do 3 000 zł za 1 kWh pojemności nominalnej.
  • EMS: wymagany, ze sterowaniem ładowaniem i rozładowaniem, spełniający wymogi cyberbezpieczeństwa (m.in. NIS2, CRA, RED DA, ETSI EN 303 645).
  • Praca wyspowa: instalacja musi umożliwiać zasilanie awaryjne domu przy braku prądu w sieci.
  • Premia za sprzęt z UE: jednorazowo do 2 000 zł (max 50% kosztu kwalifikowanego) za falownik hybrydowy lub magazyn energii wyprodukowany w UE.
  • Magazyn ciepła: wyłącznie urządzenia wyprodukowane w UE, koszt montażu do 30% ceny magazynu.
  • Okres kwalifikowalności: przedsięwzięcie rozpoczęte od 1.11.2025. VAT jest kosztem kwalifikowanym.
  • Net-metering: dotacja na magazyn do 8 000 zł (zamiast 16 000 zł).

8. Procedura i lokalna praktyka

Kolejność: dobór PV i magazynu pod warunki PME2 → montaż → przyłączenie mikroinstalacji (Tauron, PGE, Enea, Energa) → komplet dokumentów (faktury, protokoły, karta katalogowa magazynu, dane EMS) → wniosek w GWD po ogłoszeniu naboru. Pełen przegląd usług: hub fotowoltaika oraz hub magazyny energii.

W Krakowie, Wieliczce, Bochni i Tarnowie najczęściej projektujemy PV 6-8 kWp z falownikiem hybrydowym, a magazyn dobieramy albo pod autokonsumpcję (bez dotacji), albo pod warunek 2x moc PV (z PME2) - zależnie od tego, czy w domu jest pompa ciepła. W Katowicach, Tychach i Bielsku-Białej często dochodzi wymiana źródła ciepła z Czystego Powietrza.

FAQ

Czy mogę dostać dotację na sam magazyn, bez PV?

Nie. PME2 jest dla osób, które mają mikroinstalację OZE przyłączoną do sieci. Możesz za to dostać dotację na magazyn do fotowoltaiki zamontowanej wcześniej - pod warunkiem, że pojemność spełni kryterium min. 10 kWh i 2x moc PV. Szczegóły: Przydomowe Magazyny Energii 2026.

Ile kosztuje magazyn 10 kWh LFP w 2026?

Pakiet sprzętowy (sama bateria + BMS) to 18 000-23 000 zł brutto. Z montażem, okablowaniem, doborem i konfiguracją hybrydowego falownika: 24 000-29 000 zł brutto. Dotacja PME2 to do 30% kosztów, max 800 zł/kWh - dla 10 kWh maksymalnie 8 000 zł. Porównanie modeli: ranking magazynów energii 2026.

LFP czy NMC do domu jednorodzinnego?

LFP zawsze. Wyższa liczba cykli (6 000-8 000 vs 3 500-5 000), bezpieczeństwo termiczne, niższa cena za kWh. NMC ma sens tylko w autach (gęstość energii) - w domu jest mniej trwałe i droższe. Definicja: słownik LFP.

Czy magazyn opłaca się przy zużyciu 3 500 kWh/rok?

Zwykle nie. W naszym przykładzie obliczeniowym magazyn 5 kWh dodaje ok. 870 zł oszczędności rocznie i zwraca się po ok. 15 latach, a warunek PME2 wymusza co najmniej 10 kWh. Lepiej zacząć od samej PV z falownikiem hybrydowym. Szczegóły kalkulacji: magazyn energii - kiedy się opłaca.

HEMS czy pominąć?

Jeśli chcesz dotację PME2 - system zarządzania energią (EMS) jest wymagany. Jeśli masz pompę ciepła, HEMS i tak warto mieć, bo bez niego pompa nie korzysta z taniej energii w południe. W PME2 nie ma na niego osobnej dotacji.

Kiedy będzie nabór na dotację do magazynu?

Strona programu podaje IV kwartał 2026 bez konkretnej daty (stan na 25.09.2026). Wcześniej wskazywany termin 4.09.2026 został wycofany. Aktualny stan: Przydomowe Magazyny Energii 2026.

Czy mogę kupić magazyn teraz i złożyć wniosek po starcie naboru?

Według opublikowanych zasad okres rozpoczęcia przedsięwzięcia liczy się od 1.11.2025, więc koszty od tej daty mają być kwalifikowane. Warunek: magazyn musi spełniać wszystkie kryteria (pojemność, cena za kWh, EMS, praca wyspowa). Ostateczne zasady poda regulamin.

Podsumowanie

Dotacja na magazyn energii w 2026 to już nie Mój Prąd, tylko Przydomowe Magazyny Energii cz. 2: do 30% kosztów, max 800 zł/kWh, do 16 000 zł, łącznie do 19 000 zł na PPE, nabór planowany w IV kwartale 2026. Program wymusza duży magazyn (min. 10 kWh i 2x moc PV), więc najwięcej zyskują domy o dużym zużyciu wieczornym: z pompą ciepła i autem elektrycznym ładowanym w domu albo z taryfą dynamiczną. W naszych przykładach obliczeniowych przy zużyciu do 7 500 kWh rocznie mniejszy magazyn bez dotacji (albo sama PV) wychodzi korzystniej.

Jeżeli rozważasz PV z magazynem albo magazyn do istniejącej instalacji - zadzwoń 608 682 620. Policzymy autokonsumpcję na podstawie Twojego profilu zużycia, sprawdzimy, czy wariant z PME2 się opłaca, i dobierzemy magazyn, EMS i falownik. Działamy w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Tarnowie, Bochni i innych miejscowościach Małopolski i Śląska.

Udostępnij: Facebook X / Twitter LinkedIn Email

Realizujemy w miastach

Świadczymy usługi montażu w Małopolsce i na Śląsku. Sprawdź ofertę w swoim mieście:

Czytaj dalej

Bezpłatna konsultacja

Sprawdź, czy się kwalifikujesz do dotacji i jakie rozwiązanie pasuje do Twojego domu - bez zobowiązań.

☎ Zadzwoń: 608 682 620